Kim jest kreatywna kobieta?

Kim jest kreatywna kobieta?

Kreatywna Kobieta… Kim ona jest? Ostatnio myśląc dokładniej dla kogo piszę tego bloga pomyślałam o słowie kreatywność. Co to słowo niesie za sobą? Co ono oznacza dla każdego z nas? Czy kreatywną kobietą będzie tylko krawcowa, artystka, czy może każda z nas? I pomyślałam, że warto uściślić dla kogo jest ten blog pisany.

Kreatywna kobieta – kto to taki?

Ten blog jest pisany właśnie dla Ciebie? To Ty czytasz tego posta i to Ty identyfikujesz się ze słowem kreatywność. A co ono oznacza? Kreatywność pochodzi od łacińskiego słowa „creatus”, a związany jest z kreowaniem nowych idei, pomysłów, planów. Często ta kreatywność to nic innego jak znalezienie rozwiązań na swoje problemy. Bo jeśli ktoś Ci powie: „zapędziłem się w kozi róg”, odpowiedz mu „nieprawda. Pobudź swoją kreatywność a znajdziesz wyjście z sytuacji”. Bo wyjść z sytuacji może być bardzo wiele (oczywiście nie mówię tutaj o kryminalnych sprawach, ale bardzo przyziemnych). Wyobraź sobie sytuację: mam codziennie 1 godzinę ekstra, bo szef na czas wakacji skrócił nam godziny pracy. Co robimy w takiej sytuacji? Niektórzy wpadają w panikę: co ja będę teraz robiła? Niektórzy już się cieszą, bo będa mogli obejrzeć kolejny serial na Netflixie. A inni z kolei zaplanują, jak wykorzystać kolejne 5 godzin w ciągu tygodnia.  Ja byłam osobą, która za pierwszym razem wpadła w panikę. Pomyślałam… jejku kończyć pracę o 15 w Barcelonie… co ja mam robić? Głupio zabrzmiało prawda? No właśnie! Postawiłam siebie więc w zupełnie innej pozycji, czyli ruszyłam swoją kreatywność. I powstał genialny plan! Raptownie ta extra godzina stała się idealna dla mojego planu, by w grudniu wazyć 30 kg mniej. Mam dodatkową godzinę i to dużo wcześniej, żeby popływać w otwartym basenie, poćwiczyć na bieżni, pojeździć rowerem, przespacerować się godzinę do domu. A co to dodatkowo mi daje? Siłę, energię i dodatkowy czas na kolejne zadania, które czekają na mnie po treningu: blogowanie, granie na pianinie, planowanie podróży kolejnych, czytanie, itd.

Ile możliwości pojawiło się w mojej głowie po włączeniu kreatywności w myślenie. Jej nawet nie chcę myśleć ile kolejnych pomysłów miałabym, gdyby otaczały mnie w domu dzieci. Ile fajnych zabaw mogłabym przygotować dla nich.

Kreatywny Kubek Kobiety

Czy nadal więc myślisz, że kreatywna kobieta to wyłącznie taka, który szydełkuje, albo nagrywa swoją muzykę? NIE! To każda z nas. Każda z nas jest kreatywna. Każda z nas ma potencjał to szukania odpowiedzi na pytania. Każda z nas potrafi kreatywnie podejść do różnych sytuacji, a wtedy… świat się otwiera i możemy wspiąć się na góry. Nie ogarniczajmy się więc w swoim postrzeganiu tego świata.

Kreatywna kobieta w biznesie

Często te nasze kreatywności prowadzą nas do tworzenia wspaniałych rzeczy, takich jak czapeczki, piosenki, książeczki, malunki, kubeczki i biznesy, które wymagają pobudzania tej kreatywności na co dzień. Wskaż mi kobietę, która prowadzi własny biznes a nie jest kreatywna. No nie ma takiej! Faktem jest, że nie każda kobieta ma predyspozycje do prowadzenia własnego biznesu, ale też nie musi. Jeśli posiada własne wyroby, może je sprzedawać przez różne platformy, które są do tego stworzone. Może sprzedawać pod opieką inkubatora przedsiębiorczości. A może równie dobrze rozdawać swoje wyroby najbliższym ciesząc się ich uśmiechem. Najważniejsze, że nadal pobudza swoją kreatywność poprzez różne kreacje! Udowodnione jest, że osoby używające swojej kreatywności stają się bardziej przedsiębiorcze. Jak to cudownie brzmi! Kobiety… pobudzajmy więc swoją kreatywność, bo ona jest tak bardzo ważna dla naszego rozwoju, dla utrzymywania umysłu w dobrej formie, dla rozwijania swoich pasji. Wszystko leży w naszych głowach i od nich zaczynają się wszystkie kreacje. Dlatego czasami wystarczy zmienić nastawienie, by zrozumieć ile pomysłowości jest w samych nas. A do tego w biznesie takie idee są bardzo potrzebne. Dzięki nim szybciej podjemujemy decyzje związane na przykład ze sprzedażą, z napisaniem posta, otwarciem fanpage, itd.

Kreatywna Kobieta i jej kreatywny problem

Bywa też, że ta kreatywność może być męcza. Ja jestem tego chodzącym przykładem. Mam tysiące pomysłów na godzinę, z czego zrealizuję może 1%. Brak czasu, brak odpowiedniej wiedzy, sprawia, że nie każdym pomysłem mogę się zająć. Wcześniej jednak uważałam, że dramatem jest posiadanie tyle kreatywności i nie realizowanie tych wszystkich pomysłów, które wpadają mi do głowy, a był nawet pomysł wybudowania domu artystycznego (zamiast wykorzystania istniejących już budynków, itd.). Więc jak widzisz, te pomysły bywają ogrome i bardzo trudne do zrealizowania. Pomysł również miałam na założenie spółdzielni socjalnej i stworzenia w Nidzicy fajnej kafejki, w której będzie również cooworking space… Oh cudowny pomysł, który w 16tyś miasteczku raczej by się nie sprawdził, bo ludzi cięzko namówić nawet na wyjście na kawę do jednej z kilku knajpek, które w tym mieście już są.

Kreatywność w pełnym okazie
Kreatywność w pełnym okazie

Ale kiedyś trafiłam na książkę : „Refuse to choose”  Barbary Sher. Dowiedziałam się z niej, że to super że mam tyle pomysłów. Ważne jest jednak by je wszystkie spisywać w notatniku z czystymi kartkami. I wyobraź sobie, że ja ten notatnik do dzisiaj mam i lubię do niego czasami zajrzeć. Wtedy przychodzi do mnie nowa dawka pomysłów, które znów zapisuję w tym notatniku. Zachęcam Cię do podobnego ćwiczenia. Zobaczysz, jak szybko rozbudzi się Twoja kreatywność.

Tak więc Kreatywna Kobieta, to Ty, to ja, to każda z nas. Podziel się ze mną swoją kreatywnością. Z chęcią dowiem się, co tworzysz Ty! 😊 A poniżej podsłyam Ci książki, które pomogły mi pozostać kreatywną.

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz