Kreatywne spędzanie wolnego czasu

Kreatywne spędzanie wolnego czasu

Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad pomysłami kreatywnego spędzania wolnego czasu. Przez lipiec i sierpień będę pracowała zdecydowanie mniej, co daje mi fajne perspektywy na wypełnienie tego czasu dodatkowymi zajęciami.

Mimo wszystko nie mogłam zdecydować się na coś konkretnego. Postanowiłam więc stworzyć listę pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Kreatywne – czyli jakie?

Ostatnio rozpisałam się nieco na temat kreatywnej kobiety, którą jeszcze raz powtórzę, jest każda z nas. Każde zajęcie, którego się podejmujemy jest naszą kreacją. W związku z tymi nawet powieszenie firanki w inny sposób niż dotychczas, może okazać się kreatywnym zajęciem. Jeśli kreatywne spędzanie wolnego czasu przynosi jednak na myśl zupełnie inne zadania od tych domowych, to masz rację. W końcu chodzi o Twój wolny czas. Wolny od pracy, wolny od obowiązków domowych, typu pranie, sprzątanie, gotowanie. Jak ten czas więc wykorzystać, żeby poprawić swoją kreatywność? Jest mnóstwo zajęć, których mogłabyś się podjąć, jak zabawa z dziećmi, jazda na rowerze sama lub z rodziną.

Lista pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu

Tworząc listę swoich pomysłów na kreatywne spędzenie wolnego czasu, pomyślałam o Tobie. Też powinnaś stworzyć sobie taką fajną listę zajęć, które mogłabyś robić w wolnym czasie, zamiast oglądania programów na Netflixie. Kiedy będziesz się zastanawiać nad tym co możesz dla siebie zrobić i nic nie wpadnie Ci do głowy, zawsze taka lista może Cię wesprzeć w pomysłowości. Ja stworzyłam tę listę pod siebie, znając swoje potrzeby i talenty. Ale wierzę, że i Tobie z wielką łatwością to przyjdzie, jeśli tylko nie będziesz siebie ograniczać do miejsca, czy też czasu w którym teraz się znajdujesz.

Zastanawiając się jak wykorzystać swoje dodatkowe 5 godzin w tygodniu, które zyskałam w czasie wakacje, pomyślałam najpierw o tym co chciałabym osiągnąć. Na pierwszy plan wysunęło się moje zdrowie, ale również moje marzenia. Co przez to osiągnęłam? Nieskończenie wiele pomysłów czekających na realizację.

Moja lista pomysłów na kreatywne spędzanie wolnego czasu

Rozwój talentu

Od dziecka moim zamiłowaniem była muzyka. Nie wiem kiedy dokładnie moja mama wpadła na pomysł zapisania mnie na ognisko muzyczne, ale od tego momentu rozpoczęłam swoją przygodę z muzyką: gra na pianinie, śpiewanie do skakanki, a później śpiewanie na szkolnych apelach, w zespole, na regionalnych festiwalach muzyki angielskiej lub francuskiej. Kiedyś postanowiłam nawet nieco zainwestować i nagrać dla siebie samej utwór, który lubię. Idealnie nie wyszło, ale nie o to chodziło. Miała być to fajna przygoda, która rozwinie mój talent. Dziś marzy mi się nagranie kolejnych utworów, więc podczas wakacji będę się do nich przygotowywać. Jest to więc pierwszy pomysł na kreatywne spędzanie wolnego czasu podczas lata.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Kolejnym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu jest zadbanie o moje zdrowie. Pomyślisz może: też mi kreatywność. Ale jak dla mnie jest to duża kreatywność, ale również walka o lepszą siebie. Nie jest mi łatwo podjąć wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów, czy też zadbanie o lepszą kondycję i bicie mojego serca, ale przecież to powinno być właśnie najważniejszym zadaniem, jeśli ma się czas wolny. Bo jak to mówią “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, więc z całą pewnością wraz z ćwiczeniami będą pojawiać się nowe pomysły na działalność w ramach kreatywnepodroze.pl czy też kreatywnakobieta.pl. Moje działania w kwestii poprawienia mojego samopoczucia będą bardzo kreatywne. Zacznę od spotkań z lekarzami i badań, kończąc na treningach z Basią, trenerem personalnym w Barcelonie. Poruszę wszystkie możliwości dodatkowe: spacery, basen, zdrowsze jedzenie, by na koniec sierpnia nie bać się wejść na Morskie Oko.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Czytanie książek

No jeśli ktoś mi powie, że nie jest to kreatywne zadanie to walnę w łeb. No jak nie jest? Mam listę książek na te wakacje od kilku miesięcy i rozpoczynam zapoznawać się z nimi już teraz. Dlaczego moim planem jest przeczytanie minimum 5 książek? Bo chcę dalej rozwijać swoje umiejętności językowe, nadal chce się uczyć nowych rzeczy, a z takich książek jak “Finansowy Ninja”, czy “Czas na atak”, nie ma opcji, żeby czegoś nowego nie poznać. Zachęcam również Ciebie do przeszukania swojej biblioteki i odnalezienia chociaż dwóch książek, które przeczytasz podczas tych wakacji.

Podróże i spotkania ze znajomymi

Dla mnie podróże są świetnym oderwaniem od rzeczywistości, czyli pracy i obowiązków. Będąc na przykład na Festiwalu muzycznych HellFest miałam wrażenie, że znalazłam się w zupełnie innej przestrzeni. Zmiana otoczenia i nie myślenie o tym co jest w domu, jakie rachunki i jakie inne obowiązki na mnie czekają w pracy, dało mi możliwość zrelaksowania się. Mimo, że często podróże bywają męczące fizycznie, to wielokroć kreatywność nasza może nas zaskoczyć w wielu sytuacjach, a co więcej daje nam jednak poczucie odpoczynku psychicznego. Dlatego tak ważne jest w wolnym czasie znaleźć moment również, by spotkać się z dawno niewidzianą koleżanką, albo wyjść na spacer do lasu i nazwać to również podróżą. Na około siebie na pewno znajdziemy miejsca, do których jeszcze nie dotarliśmy, a warto byłoby wyruszyć w taką przestrzeń, by złapać dystans do świata. Dlatego moimi planami wyjazdowymi zapełniam weekendy, by móc odkryć nowe rzeczy, które pobudzą moją kreatywność.

Podróże, spotkania ze znajomymi – tak najczęściej spędzam swoje dni wolne

Pisanie

Myślę, że te wakacje będą dla mnie bardzo ambitne i w tym czasie przygotuję dla Was, ale również dla czytelników bloga https://www.kreatywnepodroze.pl/ wiele nowych postów, jak również ćwiczenia na rozbudzenie swojej kreatywności w postaci e-booka. W taki oto kreatywny sposób staram się wykorzystać swój wolny czas i działać, by realizować swoje marzenia, cele, i pozostać przy tym zdrową.

Kreatywne pisanie na bloga to jest jeden z moich pomysłów

A teraz czas na Ciebie! Jakie masz pomysły na kreatywne spędzanie wolnego czasu? Podziel się nimi z nami 🙂

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz