Kreatywna managerka – Helena Siadlak

Kreatywna managerka – Helena Siadlak

Helena Siadlak to bardzo przedsiębiorcza i kreatywna managerka, którą poznałam wiele lat temu podczas wakacji w Tunezji. Jej energia, kreatywność wspiera realizację wielu projektów. Obecnie Helena, wspiera chór Collegium Cantorum, tworząc przy tym nowe projekty, jak na przykład WegePerspektywy.

Są osoby na świecie, które masz wrażenie że budzą się w wiecznie dobrym humorze, przygotowane do działania i bycia kreatywną. Nic bardziej mylnego. Jak z podcastu z Heleną Siadlak wynika, wiele dni jest ciężkich do zebrania się, dni które wcale nie namawiają do wyjścia z pościeli. Co zrobić w takich momentach? Jak być kreatywną kobietą?

Kreatywna Managerka - Helena Siadlak
Kreatywna Managerka – Helena Siadlak

Helenę Siadlak poznałam wiele lat temu podczas wakacji w Tunezji. Od tego momentu ta rodzina stała się ważną częścią mojego życia. Ich artystyczny świat wpłynął znacząco na rozwój Heleny, jako kreatywnego managera, ale również na mój.

Kreatywna managerka – jak nią zostać?

Helena Siadlak ukończyła studia w kierunku lingwistyki, po czym myśląc o dalszym swoim rozwoju i o pasji, postanowiła skończyć studia podyplomowe i została Managerem Kultury. Od tego momentu rozpoczęła aktywne działania w kierunku wspierania rozwoju chóru Collegium Cantorum. Będąc wychowywaną w rodzinie artystów z całą pewnością świat Heleny był inny, kolory w nutki i obrazy. Nie dziwne jest więc, że dzisiaj Helena realizuje wiele projektów równie barwnych. Ma wiele talentów i sama mówi, że czasami ciężko się zdecydować, który z nich rozwijać – czy robić więcej zdjęć, czy więcej śpiewać, czy wreszcie znaleźć czas na pisanie. Ale czy trzeba w zasadzie wybierać? Jak zostać kreatywną managerką?

Być jak kreatywna managerka

Nie trzeba urodzić się w rodzinie artystów, by być kreatywną. Natomiast należy rozwijać w sobie kreatywność, uczyć się zarządzania i projektowania swojego życia. Wówczas kreatywną managerką swojego życia, możesz stać się bez problemu. Helena od wielu lat pisze projekty dla chóru i jest członkiem zarządu Instytutu Rozwoju Sztuki. Wśród wielu projektów, które dotychczas realizowała znajdują się :

  • Muzyka w Świątyniach – cykl multimedialnych koncertów historycznych,
  • Misa por la Paz y la Justicia – widowisko muzyczne realizowane na Jasnogórskich Błoniach w Częstochowie przedstawiające dzieło argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza,
  • „Myśmy wszystko zapomnieli…”, widowisko muzyczno-poetyckie realizowane we współpracy z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie,
  • „Wielkie Forum Wokalne w Czelabińsku, Rosja”,
  • „Muzyczny Pomnik Juliusza Łuciuka” – wydanie płyty oraz koncerty promocyjne w Warszawie, Krakowie i Częstochowie oraz wiele innych.

Jej kreatywność, pracowitość, dzisiaj pomaga w rozwoju działań innych osób, organizacji, chóru. Ostatnim projektem, który Helena zrealizowała była trasa koncertowa chóru po Argentynie. Intensywne dni, dobrze zorganizowane, były poprzedzone wieloma działaniami, ogromem pracy ale również pomysłowością, chociażby przy organizacji transportu w Argentynie. Kreatywna managerka, jaką jest Helena, bez problemu poradziła sobie z tym zadaniem. Chcąc jednak rozwijać w dalszym ciągu swój potencjał, współpracuje m.in. z KreatywnaKobieta.pl tworząc piękne grafiki, moderując podcasty, doradzając. Jej umiejętności są zdecydowanie wszechstronne, co pomaga jej w kreatywnym wyszukiwaniu rozwiązań. Jak więc zostać kreatywną managerką? Proste. Być otwartą na nowe wyzwania, szukającą ciekawych rozwiązań, planującą i realizującą zadania.

Kreatywna Managerka - Helena Siadlak
Kreatywna Managerka – Helena Siadlak

Kreatywna managera w wolnym czasie

Czy osoba, która ma tyle pasji, zajęć i chęci do realizowania kolejnych pomysłów ma czas wolny? Helena kocha książki, świat Harrego Pottera nigdy jej się nie znudził, a wszystkie sezony Przyjaciół może oglądać w kółko. Kocha podróżować i uważa, że w każdym nowym miejscu, które odwiedzamy, odnajdujemy zaginiony kawałek siebie. Znajduje więc czas, by odkrywać nowe miejsca, nowe doznania i inspirować się nimi w kolejnych realizowanych działaniach, jak chociażby WegePerspektywy. Jako wegetarianka, poświęcona prawom zwierząt i ekologii, Helena dba o siebie i swoją przestrzeń, dzieląc się pozytywną energią. Wraz ze swoimi przyjaciółkami, stworzyła świetny projekt, który zachęca do jedzenia po wegetariańsku. Przyznam, że niektóre przepisy i ja stosuję, by być zdrowszą, a do tego jeść pyszniej. Co wobec tego taka kreatywna managerka, jak Helena robi? To co lubi i co daje jej przyjemność. Czytanie, realizowanie kolejnych pomysłów, pasje…

Kreatywna managerka w wolnym czasie
Kreatywna managerka w wolnym czasie

Bierz więc przykład z bycia kreatywną i wykorzystuj swoje umiejętności, ucz się nowych rzeczy i działaj! Tak jak robi to Helena Siadlak.

Dodaj komentarz