10 pomysłów na produkt online

10 pomysłów na produkt online

10 pomysłów na produkt online to zbiór istotnych produktów cyfrowych, które są w ostatnich latach coraz bardziej popularne w Polsce. Kursy online, ebooki, webinary, listy, przewodniki, podcasty – można wymieniać i wymieniać. Jest to znakomity format do edukacji i rozrywki. Sama korzystam coraz częściej z tej formy produktów, oszczędzając pieniądze, papier, ale co najważniejsze czas.

Internet jest obecnie niezwykłym medium, którym posługują się młodzi ludzie rozpoczynając swoją własną sprzedaż. Więc jeśli nadal nie masz pomysłu, jaki produkt cyfrowy mogłabyś zaoferować czytelnikom, zastanów się raz jeszcze, sprawdź blogerów zagranicznych i inspiruj się. Poniżej znajdziesz listę kilku produktów online, które możesz wykorzystać w swoim modelu biznesowym.

10 pomysłów na produkty cyfrowe

E-book

Mimo, że czytelnictwo w 2018 spadło w porównaniu do 2017, to mimo wszystko wiele osób nadal poszukuje tej formy rozrywki, ale również edukacji. W związku z ochroną środowiska, coraz więcej osób również zaczyna korzystać z elektronicznych książek, chociaż przyznam się bez bicia, że beletrystykę nadal wolę czytać na papierze. E-book jest jednak popularny, a bywa że wiele książek i publikacji blogerskich nie otrzymasz w innej formie, więc nie masz nawet wyjścia, jak zakupić interesujący Cię e-book. Pozycja ta jest świetna, jako pierwszy produkt, który możesz rozpocząć sprzedawać. Dlaczego? Otóż, nakład finansowy, który wkładasz jest niebotycznie niższy w porównaniu do produkcji książki papierowej. Jedyne nakłady, które będziesz musiała ponieść to są:

  • przygotowanie graficzne,
  • korekta,
  • przygotowanie sklepu on-line do sprzedaży.
10 pomysłów na produkt online

Jeśli samodzielnie wykonujesz część z tych prac (wraz oczywiście z napisaniem e-booka) to naturalnie, że Twój budżet nie będzie taki wysoki. Co więcej, dzięki temu nie tylko możesz stworzyć e-booka na wybrany przez Ciebie temat, ale po takim doświadczeniu, możesz również uczyć innych, jak składać e-booka, jak go redagować, jak zarządzać czasem podczas pisania i jak go promować. To są istotne kompetencje, których warto uczyć innych.

Webinar

Kolejnym punktem z 10 pomysłów na produkt online to Webinar. Webinar jest zaplanowanym spotkaniem on-line, które organizujesz dla społeczności, która obserwuje Ciebie. Ostatnio zauważyłam, że webinar staje się coraz bardziej wykorzystywany do promocji produktów, które jego twórcy posiadają lub wprowadzają na rynek. Może być to więc świetny moment na promowanie nie tylko Ciebie, jako twórcy, ale również e-booka, który napiszesz. Webinar jest transmisją na żywo, jednakże po pewnym czasie, możesz ten webinar sprzedawać na swojej stronie, o ile jest on wartościowy i nie chcesz nabrać swoich obserwatorów. Budowanie zaufania jest bardzo trudne i raczej nie chciałabyś go utracić. Tworząc webinar pamiętaj więc, by był on wartościowy dla Twojego audytorium. Coraz bardziej popularny stają się social media to tworzenia takich spotkań: FB czy Instagram. Ale ja proponuję skorzystać z odpowiedniej platformy do webinarów, by móc nagrywać, czatować i odpowiadać na ewentualne pytania, ale również by kierować e-mailing do swojej grupy docelowej i ją zapraszać na webinary.

Kurs online

Obecnie furorę robię kursy online. Są tańsze od stacjonarnych szkoleń, są dostępne w każdym momencie, masz do nich dostęp na dłuższy czas, i nie musisz wychodzić z domu jeśli pada deszcz, żeby zdążyć na zajęcia. Wyobraź sobie, że jesteś specjalistą w pewnej dziedzinie, na przykład umiesz pięknie wyszywać obrusy i chciałabyś zainspirować inne kreatywne kobiety do podobnego spędzania czasu. Cudownie! Możesz stworzyć świetny kurs i nauczyć, jaki materiał jest najlepszy do wyszywania, jakie nici, igły są stosowne do jakiego materiału, a później możesz pokazywać różne ściegi, i edukować jak szyć, żeby stworzyć dla siebie samej przepiękny i oryginalny obrus świąteczny. Wygląda jak proste zadanie i kreatywne, ale zanim do tego dojdzie, musisz się zastanowić jaki typ kursu będzie najlepszy. W jaki sposób chcesz przekazać swoją wiedzę: czy będziesz nagrywać siebie i pokazywać jak szyjesz, czy będziesz robiła prezentacje, czy udostępniała zdjęcia? Ustal budżet, bo muszę Cię niestety zmartwić, że będzie to wymagało pewnych nakładów finansowych. Cóż… ktoś te filmiki musi Ci opracować, ktoś powinien Ciebie nagrywać, stronę internetową dopasować do sprzedaży (choć możesz też udostępnić kurs platformom kursowym i tam sprzedawać otrzymując prowizję). Wszystko zależy od Ciebie, ale myślę że kursy online będą stanowiły w najbliższych latach świetny dochód!

Audioprodukty

A co jeśli jesteś zaangażowanym muzykiem i chciałbyś sprzedawać swoje produkty na platformach. No w czym problem? Wystarczy mieć odpowiedni sprzęt, nagrać materiał i udostępnić na platformach sprzedażowych lub… pójść o stumilowy krok do przodu budując własną markę osobistą, by dla blogerów, stacji radiowych, programów telewizyjnych, tworzyć audioprodukty na zamówienie. A co może być tym audioproduktem? Piosenka, jingle, soundtrack, muzyka do innych produktów cyfrowych. Mając również znajomość w dźwiękach, możesz zajmować się masteringiem podcastów. Jej… mogę sypać pomysłami z rękawa! A jeśli jesteś do tego pasjonatem muzyki (bo inaczej sobie też tego nie wyobrażam) to… praca staje się dla Ciebie pasją a nie obowiązkiem!

Aplikacje

No tutaj już trzeba jednak być programistą specjalizującym się w tworzeniu aplikacji. Ale ponieważ w obecnych czasach jest to jeden z najpopularniejszych produktów cyfrowych, myślę że tworzenie ich może przynieść nie tylko spory zastrzyk gotówki, ale przede wszystkim możliwość pracy w różnych zespołach i krajach. Zaznaczam jednak, że ta forma pracy nie jest na pewno dla każdego, bo nie każdy ma tak specjalistyczną wiedzę. A ten kto ma… myślę, że w dzisiejszych czasach jest rozchwytywany 😊

10 pomysłów na produkty online

Content marketing, czyli marketing treści

Kolejnym istotnym również w dzisiejszych czasach produktem jest Content Marketing, czyli pisanie tekstów na zlecenie dla różnych firm. Jeśli uważasz, że jest to słaba forma zarobkowania to pomyśl dwa razy. Znam osobiście firmy, które szukają przez cały czas specjalistów piszących artykuły w różnych językach. A ile płacą… mogą nawet płacić do 60$ za tekst. Tak tak… ale musisz wiedzieć, że nie jest to łatwa praca. Masz terminy do napisania tekstu na wybrany temat, trzeba dobrze dopasować informacje od klienta w dany tekst, ale jeśli wyspecjalizujesz się, to możesz naprawdę świetne pieniądze zarabiać. Poszukaj takich ofert, albo… załóż własny magazyn online!

Magazyn on-line

Jak założyć magazyn online? Kup domenę, stwórz stronę i pisz, pisz i jeszcze raz pisz! Dbaj o SEO, nauczyć się SEM i działaj! A w tym pomoże Ci Ola Gościniak. Im więcej będziesz pisać, promować na social media swój portal/magazyn, tym coraz większą będziesz miała poczytność, publikę i zgłoszą się do Ciebie również osoby chcące się u Ciebie zareklamować. Naucz się tworzenia dobrych tekstów, stwórz świetną grafikę, dostosuj stronę pod wszystkie wymagania a jak się rozrośniesz to kto wie… może będziesz zatrudniać ludzi i tworzyć magazyn znany w całym kraju. Wszystko w Twoich rękach.

Wizualizacje

Jeśli jesteś graficzką, malarką, w czym problem? Masz umiejętności, którym wielu z nas brakuje, czyli potrafisz zwizualizować markę osobistą! Wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie klientka, która założyła bloga (np. ja) i nie ma pojęcia jak dobrać kolorystykę, nie wie jakie logo będzie trafne, co więcej nie ma pojęcia jak tworzyć takie rzeczy w programach komputerowych. I wtedy Ty wkraczasz z całym pakietem wizualizacji: od wizytówek po grafiki na stronę internetową. Takich specjalistów, którzy faktycznie odczuwają potrzeby klienta nie jest tak dużo jakby się wydawało. A do tego odpowiedzialnych osób, które wezmą zlecenie i stworzą produkt od A do Z, oczywiście za wcześniejszym omówieniem wszystkich szczegółów (również cenowych) nie jest tak wiele. Nadal więc myślisz, że nie ma dla Ciebie na rynku miejsca? Idąc dalej, odkrywając swoją kreatywność zobaczysz o wiele więcej miejsc sprzedaży swoich usług: tworzenie tematów wordpressowych, tworzenie prezentacji multimedialnych na zlecenie, dynamicznych contentów… tak dużo możesz mając zdolności artystyczne, że nie oglądaj się na nic i zacznij działać w internecie!

Podcasty

No jest to produkt numer 1. Pomyślisz… ok ale jak ja mogę na tym zarabiać. Ok, podcasty zazwyczaj są udostępniane za darmo, to fakt. Ale przecież żeby ten podcast ktoś mógł opublikować na wszystkich platformach, to musi odpowiednio przygotować treść. Możesz więc stworzyć usługę związaną z produkcją podcastów:

  • stworzyć scenariusz spotkania na zlecenie i we współpracy z twórcą,
  • mastering, mixing i nagrywanie,
  • publikowanie podcastów – tak tak… to jest mozolna praca dla wielu twórców (czyt. dla mnie 😛 ).

Checklisty i planery

Jak ja je uwielbiam! Planowanie jest moim ulubionym zadaniem, chociaż często bywa że od planowania do działania minie wiele tygodni, jak w przypadku pisania postów na stronę. Hihihi 😊 Ale jeśli lubisz te zagadnienia to świetnym pomysłem jest tworzenie takich list sprawdzających i planerów, by dzielić się nimi odpłatnie na platformach, ale również dzięki współpracy z innymi blogerami, trenerami, szkołami lub drukarniami. Przecież możesz zarabiać również sprzedając swoje pomysły i wytwory dla innych. Ale jeśli masz własną stronę internetową to proponuję Ci rozpocząć sprzedać samodzielną przez Twój portal, udostępniając również wgląd do swoich produktów na pintereście. Ja staram się tam przesadnie nie zaglądać, bo zaginęłabym w akcji poszukiwawczej odpowiedniej grafiki, ale jest to genialne miejsce na darmowe wypromowanie Twoich produktów cyfrowych, z 10 pomysłów na produkt online.

10 pomysłów na produkt online

Widzisz więc w ilu rzeczach można się wyspecjalizować, by być najlepszą i w ten sposób nie tylko zarabiać, ale również edukować innych. A miejsc do tego masz tak dużo, że nawet te 10 pomysłów na produkt online to za mało. Jeśli chciałabyś jednak zacząć tworzyć w ramach produktu cyfrowego, ale tak naprawdę to nie wiesz co mogłabyś robić, napisz do mnie, a ja udzielę Ci 15 minutowej konsultacji za darmo! Wystarczy do mnie napisać 😊 I nie bój się zacząć działać, bo strach ma tylko wielkie oczy.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz