Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty?

Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty?

Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty? Ile razy zadałaś sobie to pytanie myśląc o rozpoczęciu sprzedaży kreatywnych wyrobów? W tym poście postaram się udzielić konsultacji, byś rozpoczęła sprzedaż swoich wyrobów lub usług.

W dzisiejszych czasach w coraz wyższej cenie są produkty naturalne, ręcznie robione, oryginalne. Coraz więcej z nas zamawia również produkty ciekawe, innowacyjne na różne okazji. Wyróżnienie się oryginalnością jest dzisiaj w cenie, dlatego też wolimy zapłacić nieco więcej za ciekawe opakowanie, czy coś niepowtarzalnego. Co więcej, klienci zaczęli również doceniać pracę i czas włożony w wykonanie rękodzieła, coraz mniej dziwiąc się cenami. Dzięki temu trendowi, swoje biznesy rozwijają kreatywne kobiety tworząc własne sklepy internetowe lub sprzedają produkty na różnych platformach.

Mam produkt – gdzie mogę go sprzedać?

Jako kreatywna kobieta wierzę, że masz masę pomysłów na swój rozwój, ale również na tworzenie własnego biznesu. Wyobraźmy sobie, że tworzysz piękne, oryginalne swetry, albo świąteczne obrusiki i serwetki. Zastanawiasz się: no dobrze, ale już wszyscy moi znajomi zakupili co mogli, chciałabym sprzedawać swoje produkty dalej. Ekstra! Ale co zrobiłaś w tym zakresie? Czy sprawdziłaś jakie masz możliwości? Czy zajrzałaś w internet i wyszukałaś platform sprzedażowych? Zapoznałaś się z regulaminami?

Coraz więcej kobiet zakłada ostatnio własne działalności, by móc sprzedawać swoje wyroby. Bardzo dobrze! Ważniejsze jednak jednak zadanie sobie pytania, czy chcę być przedsiębiorcą czy jednak bardziej zależy mi na tworzeniu produktów. Warto pamiętać, iż prowadzenie działalności wiąże się z wieloma obowiązkami i opłatami, które mogą podciąć skrzydła twórczości. Dlatego zaproponuję Ci kilka innych opcji, dzięki którym będziesz mogła skupić się na produkcji i zarobkowaniu. A po pierwszej sprzedaży i sukcesach będziesz mogła zawsze rozpocząć budowanie własnego biznesu.

Platformy sprzedażowe produktów

Allegro nie jest jedyną platformą, na której można sprzedawać swoje produkty, choć chyba jest najbardziej popularna. Należy pamiętać jednak, że Allegro pobiera 15-20% od sprzedaży wobec czego cenę należy odpowiednio dostosować, byś nie musiała do tego interesu dokładać. Dodatkowo warto również pamiętać, że sprzedając droższe produkty i otrzymując środki na konto, należy prowadzić działalność gospodarczą i postępować zgodnie z prawem. W końcu zarabiając i otrzymując środki na konto, należy płacić podatki. Ale ja polecałabym inne metody. OLX jest również dobrą platformą sprzedażową, podobnie jak grupy Facebookowe. Dodatkowo mocno rekomenduję stronę Gumtree.pl, przez którą nie raz i ja pozyskałam klienta!

Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty?
Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty?

Sprzedaż poprzez organizacje pozarządowe

Wiele organizacji pozarządowych prowadzi sprzedaż produktów i usług. Wiele lokalnych grup działania, stowarzyszeń, fundacji, promuje lokalnych przedsiębiorców, a w tym z chęcią zajmują się sprzedażą produktów i usług. Warto skontaktować się z nimi, żeby wystawiły u siebie Twoje produkty, a rozliczyć można się poprzez umowę cywilnoprawną lub inną dogodną dla NGO. Jarmarki, dożynki, festyny, festiwale są miejscem, w którym można wystawić swoje produkty, dzięki współpracy z organizacją pozarządową. Warto w ten sposób rozpocząć promocję i sprzedaż, a idąc dalej warto zainteresować się kolejnymi miejscami sprzedaży. Proszę pamiętaj, że każda sprzedaż jest Twoim dochodem, w którego powinnaś się również rozliczyć.

Własne platformy sprzedażowe

Praca na własny rachunek nie jest najłatwiejsza, ale jeśli zakładasz rozpoczęcie własnej działalności i planujesz większą sprzedaż to warto zadbać o własne platformy sprzedażowe. A od czego rozpocząć? Od najłatwiejszego! Od fanpage na Facebook.com. Dzięki temu miejscu i byciu aktywną w social media, można stać się świetnym sprzedawcą i producentem. Z całą pewnością dodatkiem do sprzedaży będzie założenie własnej strony internetowej ze sklepem (tutaj proponuję skorzystać z pomocy https://olagosciniak.pl/, by uniknąć wielkich kosztów na początku rozpoczęcia sprzedaży). Dzięki własnym platformom będziesz miała większe czuwanie nad swoim biznesem. Ale pamiętaj: to będzie już masa pracy, więc zastanów się czy nie lepiej wystawiać swoje produkty w sklepach, innych platformach lub organizacjach pozarządowych.

Konsultacje – Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty

Ja zdaję sobie sprawę, że rozpoczęcie sprzedaży może być dla wielu z Was nieznaną dziedziną. Ale nie martw się. Ja z chęcią Ci w tym pomogę. Podczas godzinnej konsultacji pomogę Ci zidentyfikować problem związany z Twoim biznesem. Doradzę Ci również, które platformy byłby najlepsze dla Ciebie. Nie bój się więc napisać do mnie. To nie kosztuje tak wiele 🙂 Pomogę Ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie “Gdzie mogę sprzedawać swoje produkty”.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz