Jak zaplanować Wielkanoc?
Jak zaplanować Wielkanoc?

Jak zaplanować Wielkanoc?

Zaplanować Wielkanoc i nie zwariować? Tak, to jest możliwe! A w tym poście dowiesz się, jak poradzić sobie z obowiązkami domowymi.

Święta już za tydzień. Mycie okien, czyszczenie zastaw, pranie obrusów, no i to gotowanie… To najczęstsze czynności przed świętami. Pamiętam, kiedy to moja mama z babcią pichciły pyszne potrawy, podczas gdy ja siedziałam w kuchni i malowałam pisanki. Wspominam te czasy z uśmiechem, chociaż domyślam się, że dla pań domu, to było nie lada wyzwanie. Czasy się nieco zmieniły jednak. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odchodzi od przesadnego obżarstwa. Ludzie zaczęli się skupiać na jakości wspólnego czasu. I bardzo słusznie.

Mimo to jednak, nadal oczekuje się czystego mieszkania, tradycyjnych potraw na stole, śmingusa dyngusa i pisanek. A to wymaga pracy i zaangażowania.

Jak więc zaplanować Wielkanoc?

  1. Usiądź dzisiaj i rozpisz zadania do zrealizowania.
  2. Zastanów się, kto może pomóc Ci przy zrealizowaniu konkretnej rzeczy?
  3. W który dzień mogłabyś daną czynność zlecić lub samodzielnie zrobić?
  4. Stwórz listę potraw do przygotowania i zapisz na liście zakupów: co powinnaś dokupić i ile do każdej potrawy.
  5. A teraz zaplanuj ostatnie dwa dni przed świętami i nie przesadzaj z zadaniami.
  6. Rozplanuj też budżet: ile masz środków do rozdysponowania, a ile kosztują produkty?

Opanuj chaos i stres przedświąteczny.

Ja doskonale wiem, że dla wielu osób w Polsce, jest to niezwykle stresujący czas, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse i nie jest to nic krępującego. Zobacz, jak nauczyciele strajkują, walcząc o lepsze wynagrodzenie, i nie wstydzą się mówić, ile zarabiają. Także spokojnie możesz w domu i Ty powiedzieć: w tym roku nie gotujemy za dużo, nie kupujemy prezentów, wszystko będzie w sam raz. 🙂 Prezenty można zrobić samodzielnie, a z tym jedzeniem to ja już dawno mówiłam, że to jest przesadna polska tradycja: “postaw się a zastaw się”.

Stwórz więc budżet i się go trzymaj! Zamiast niesamowitych ciast, można zrobić kokosanki. Zamiast pieczeni można kupić udka kurczaka. Zamiast kilku rodzajów sałatek wystarczą dwie: jarzynowa i sałata ze śmietaną. Więcej warzyw niż mięsa na stole i zobaczysz, że Twój budżet udźwignie wydatki. Ale odpowiednio je zaplanuj!

Gotowe listy do zaplanowania Wielkanocy

Pomyślisz teraz pewnie: “o nie… kto znajdzie jeszcze czas w tym pędzie na robienie list? “. Czasami tak jest, że warto poświęcić trochę czasu na dobre rozplanowanie zdań, by na koniec nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim pieniądze i energię. A ja wychodzę Wam na przeciw i przygotowałam dla Was już gotowe listy: zadań przedświątecznych i zakupów. Wystarczy, że zapiszesz się pod tym linkiem na newsletter KreatywnaKobieta.pl i otrzymasz je praktycznie za darmo. Czy to pomoże Ci zorganizować i zaplanować Wielkanoc? Zdecydowanie tak! Taki też jest cel tego portalu: wspierać Was Kreatywne Kobiety w codzienności, by móc wygospodarować więcej czasu dla nas samych. A o tym już wkrótce na kolejnych podstronach portalu.

Łap więc listy, które pomogą Ci zaplanować Wielkanoc i do dzieła! Podziel się z nami swoją listą. Na pewno będzie bardzo ciekawa i może zainspiruje inne kobiety

Jeśli jednak nadal będziesz miała problem z zaplanowaniem swojego czasu to ja Ci z chęcią pomogę udzielając konsultacji. Wystarczy kliknąć tutaj i zakupić godzinną konsultację (która często się przedłuża, bo tak cudownie się z Wami rozmawia) 🙂

Dodaj komentarz