Od kogo uczyć się polskiego biznesu online?

Od kogo uczyć się polskiego biznesu online?

Biznesu online można uczyć się, od wielu osób, ale w Polsce ta lista mimo, że obszerna jeszcze nie jest aż tak naszpikowana nazwiskami, jak w USA. Jest tutaj miejsce dla Ciebie: jeśli wiesz jak tworzyć kurs online, wiesz jak zbudować sklep na swoim blogu, a newsletter to dla Ciebie mały pikuś… Na co czekasz? Wchodź na rynek online i zacznij szkolić innych z wiedzy, którą Ty posiadasz!

Moja przygoda ze światem online rozpoczęła się stosunkowo dawno temu, kiedy to mój przyjaciel Ludwik C. Siadlak, rozpoczął podsyłać mi różne pozycje książkowe warte zainteresowania. On jako pierwszy powiedział mi o możliwościach blogowania i budowania biznesu online.

Tak więc w 2016 roku założyłam bloga Kreatywnepodroze.pl, co nie oznacza, że wcześniej nie posiadałam innych “pamiętników” online. Wyjeżdżając z Polski podjęłam jednak decyzję o rozpoczęciu pisania o czymś co mnie fascynuje i może zarazi innych pozytywizmem. Nie sądziłam jednak wtedy, że blogowanie to taka ciężka sprawa. I tutaj wróciłam do wsparcia mojego przyjaciela, który szybko podesłał mi link do zakupu pierwszej książki dotyczącej blogowania.

Prowadzenie własnej działalności wymaga mobilności
Prowadzenie własnej działalności wymaga mobilności

Jason Hunt

Myślę, że jest to osoba, której nikomu nie muszę przedstawiać, bo kto nie czytał Kominka? Kto nie oczekuje na ranking blogerów każdego roku? Kto nie czytał jeszcze darmowego ebooka “33 narzędzia, serwisy i aplikacje, które zrobią ci dobrze”? Jeśli należysz do tych osób, które odpowiedziały “Ja nie wiem”, to nie dość, że gapa z Ciebie to… Czeka Cię super szkoła, która otworzy Twoje oczy na świat online. Jason Hunt pojawił się na rynku blogerskim w 2005 roku. Obecnie sprzedaje swoją wiedzę i aż żal dupę ściśnie, jak z tego nie skorzystasz!

Btw… poszukaj sobie linka to tego darmowego ebooka i go przeczytaj…

Książka “Blog. Pisz. Kreuj. Zarabiaj”

Ten materiał przeczytałam jako pierwszy nie ufając za bardzo staremu Kominkowi, który pisał jak dla mnie zbyt “ordynarnie”. Tak wtedy myślałam i o matko jaka ja byłam durna! W ekspresowym czasie zakochałam się w sarkazmie, który przewijał się w każdej książce. Uwielbiałam czytać o jego doświadczeniu, które sprawiło, że dziś jest gdzie jest i ma się świetnie. Zamarzyłam, żeby być Jasonem Huntem (w sensie literackim) i być twórcą biznesu online. Jeśli Ty z kolei szybko się obrażasz i nie masz do życia dystansu, to nie kupuj jego książek. Bo jeszcze napiszesz mi, że źle Ci poleciłam… A tego bym sobie nie życzyła. Powiem Ci jednak tylko jedno. To Jason Hunt osiąga sukcesy i łączy się z czytelnikami z jakiegoś Pekinu, czy skądś tam. robiąc dla nas darmowe webinary. To on jest influencerem i współpracuje z agencjami, a przede wszystkim to on wie jak się zarabia na byciu blogerem. Czyli jest założycielem świetnego biznesu online! I co? Nadal nie weźmiesz jego książki do ręki? To poczytaj dalej!

Social Media Start

Kolejna książka Jasona Hunta to mega cenne wskazówki dotyczące aplikacji i świata social, czyli facebooki, i takie inne. Dla każdego, kto rozpoczyna swój biznes w sieci nie ma lepszej pozycji na rynku. Co więcej! Dla każdej osoby, która myśli, że wie już dużo o Social Media, bo siedzi na FB przewija kotki to guzik wie. Dla takich ludzików absolutną podstawą do rozpoczęcia swojego biznesu online w social media będzie właśnie lektura książki “Social Media Start”. Nie ma co ukrywać, że algorytmy aplikacji zmieniają się co chwilę. Na FB są już tylko dinozaury, bo Insta przejęły z kolei dawne gimbazy. Poświęciłam ostatnio godzinę na FB i stwierdziłam, że widzę non stop tylko sponsorowane posty. Co się więc zadziało? A no biznes online się rozpoczął. Chcesz wiedzieć więcej? Zacznij czytać!

Bloger & Social Media

Jeśli zapoznałaś się już z poprzednimi tematami, to nie możesz ominąć tej książki, bo jest jeszcze lepsza od pozostałych! Jasne, możesz iść na skróty i kupić tylko tę książkę. Ale wtedy nie dowiesz się o wielu sprawach, których tutaj zdradzać nie będę. Ja przeczytałam tę pozycję równolegle z “Social Media Start” i tyle notatek to chyba jeszcze nie wyniosłam z żadnej książki. Najlepiej kupić wszystkie książki w jednym zestawie. Będziesz miała wtedy cały pakiet informacji. I już mi nie gadaj, że nie stać Cię żeby zainwestować w swoją przyszłość. Bo przeliczę Ci ile wydajesz na głupoty!

Masterclass Bloger i Biznes

Przyznam się bez bicia, że przeszłam dwa MasterClassy Jasona Hunta: Masterclass: Bloger, Masterclass: Bloger i Biznes. I teraz tak: który masterclass wybrać? To nie jest łatwe pytanie, bo nie wiem kto je zadaje. Ja przeszłam oba, bo musiałam. Bloger zaczął mi rozświetlać drogę, w którą iść, co robić, jak postować, z jakich serwerów korzystać, itd. Z kolei Masterclass: Bloger i Biznes wypełnił mi lukę, którą miałam zadając sobie pytanie: jak to wszystko zmonetyzować. Potrzebowałam dokładniejszej wiedzy, do budowania biznesu online. Bo nie sztuką jest pisać, tworzyć, budować listę e-mailową, jak nie wiesz co ma Ci to w ostateczności przynieść. A pamiętaj że Twoim celem numer jeden jest biznes online. Bez określenia jednak swoich priorytetów i zaplanowania działania to nie będziesz wiedziała jak zarabiać (a przede wszystkim na czym zarabiać). Dlatego oba Masterclassy są ważne w odpowiedniej kolejności.

Ostatecznością jest tylko jedno: PRACA NAD BLOGIEM, rozwój swoich umiejętności, nawiązywanie współprac, i jeszcze raz PRACA! Nie licz na to, że wiedza, którą zdobędziesz w zupełności wystarczy, żeby zarabiać po kilka tysięcy miesięcznie. No proszę Cię! Jeśli zapomniałaś o czynniku ludzkim, którym jesteś Ty! To Ty musisz się zawziąć i pisać, czytać, notować, poprawiać, działać, itd. Od Jasona Hunta dostaniesz dokładnie tego czego potrzebujesz: wiedzy! Co, jak i gdzie! A reszta jest zależna już tylko od Ciebie samej!

Dodaj komentarz