Pomysły na wieniec adwentowy DIY

Pomysły na wieniec adwentowy DIY

Już w tę niedzielę tradycyjnie zapalimy pierwszą świecę na wieńcu adwentowym. Ja co prawda jeszcze go nie mam, ale ponieważ akurat będę w Nidzicy, czyli w mojej rodzinnej miejscowości, na pewno wyciągnę ubiegłoroczny, żeby tradycjom stała się zadość.

Ale gdyby przyszło mi tworzyć od początku nowy wieniec, na pewno wyglądałby nietuzinkowo. Sprawdzając w internecie jakie są pomysły na wieniec adwentowy, nie mogłam wyjść z podziwu ile utalentowanych mamy kobiet internetu.

Prosty wieniec adwentowy ze słoiczków

Ja rozumiem, że nie każdy chce inwestować duże pieniążki w taki wieniec. Chodzi przecież głównie o tradycję i symbolikę, niż o płacenie dużych pieniędzy za dekorację. Aczkolwiek wprowadzenie nastroju świątecznego niewielkim kosztem jest możliwe.

Wieniec adwentowy DIY

Wyciągnij więc słoiczki jakie posiadasz. Wybierz te najmniejsze, przystrój kokardką i włóż do nich świeczki. Słoiki ze świecą możesz położyć na platerze ozdobionej bombeczkami, które na pewno posiadasz, lub z gałązkami świerku, które znajdziesz w pobliskim lesie. Efekt murowany!

Wieniec adwentowy DIY

Wieniec adwentowy na kole

Jeśli chcesz jednak poświęcić nieco czasu i środków, możesz stworzyć wieniec adwentowy na kole. To wcale nie jest takie trudne jakby się wydawało. Z całą pewnością będziesz potrzebować dekoracji, drucików, wstążeczek i gałęzi, które zwiążesz w kształt koła. Filmiki na youtubie są bardzo pomocne, ale ten jeden zapadł mi głęboko w pamięć, więc podzielę się nim z Tobą.

Wieniec adwentowy na pieńku

Przyznam, że je jestem jednak za minimalizmem, i świeczki na drewnie zawsze były dla mnie świetnym pomysłem na dekorację. Dlatego też proponuję Ci pójść w tę stronę i zainwestować w drewniane podstawki, na których będziesz mogła postawić świeczki i pięknie przyozdobić.

Wieniec adwentowy DIY

A Ty jaki masz pomysł na wieniec? A może w ogóle nie planujesz posiadać takiego? W każdym razie ten wpis da Ci kilka pomysłów na dekoracje świąteczne.

Dodaj komentarz