Pomysły na kalendarz adwentowy

Pomysły na kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy nie jest nikomu obcy. Wczoraj moja koleżanka, nawet zdjęcie mi wysłała świątecznych dekoracji u siebie w domu, bo wie, że ja jako pierwsza o świętach mówię. Kalendarz adwentowy jest więc w moim domu dość często, ale dopiero w tym roku postanowiłam wykonać go samodzielnie.

Szukając pomysłów na stworzenie kalendarza trafiłam na tyle możliwości, że postanowiłam podzielić się nimi tutaj z Wami. Kredyt przypisuję osobom, które te kalendarze wykonały i są one zachwycające. Ja wolę ogólnie kalendarze adwentowe nie zajmujące dużo miejsca, a sprawiające, że święta są coraz bliżej.

Kalendarz adwentowy na wieszaku

To jest świetne rozwiązanie, ponieważ można zwiesić taki kalendarz w każdym miejscu, nie zabierając przestrzeni w mieszkaniu. Na sznureczkach, zawieszone małe kartoniki lub kopertki z małymi prezencikami, oznaczone datami wyglądają ciekawie i dodają uroku świątecznego. Pamiętać należy, żeby każda paczuszka była zawieszona na różnej długości, ale też szerokości.

Pomysły na kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy w pudełeczku

Kalendarz, który przygotowała Kinga Petrus, czyli Nie perfekcyjna w domu jest cudowną ozdobą, którą można postawić w każdym miejscu w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli jest tak cudownie ozdobiony. Budzić się codziennie rano, obok takiej skrzyneczki z upominkami na każdy dzień adwentu, od razu może wprawić Cię w świąteczny nastrój. Skrzyneczkę również możesz samodzielnie wykonać, jak również torebeczki. A jeśli masz już ozdobioną choinkę, to na pewno znajdzie się pod nią miejsce na taki pakunek.

Kalendarz adwentowy w słoiczku

Myślę, że ten pomysł jest najłatwiejszy do zrealizowania, ale również zajmuje najmniej miejsca. Z cała pewnością każda mama ma schowany gdzieś słoiczek, który można na ten cel przeznaczyć. W samodzielnie zrobionych małych kopertówkach można pochować niespodzianki i wrzucić je wszystkie ponumerowane do słoika. Ah, jaka radość gdy każdego wieczoru dzieci muszą wysypać cały słoiczek, żeby znaleźć odpowiednią cyferkę (no chyba, że sprytnie wcześniej odpowiednio ułożyłaś paczuszki z numerkami.

Kalendarz adwentowy z pudełeczek tekturowych

Kolejnym zachwycającym pomysłem Kingi Petrus jest ustawiona choineczka z gotowych kartoników na mini prezenty. W taki sposób można nie tylko przyozdobić świątecznie pokój w zabawną choinkę, co również wrzucić nieco większe drobnostki niż cukierek. Takie pudełeczko na pewno o wiele więcej zmieści, a jajko niespodziankę na pewno nie jedno dziecko chciałoby dostać.

Nie ma jednak nic złego w kupieniu w sklepie kalendarza z czekoladkami. Od wczesnych lat pamiętam, jak mój wujek kupował takie kalendarze i ja z radością odsłaniałam każde okienko codziennie, uważając przy tym, by nie wyrwać okienka i by przypadkiem czekoladka komuś innemu nie wpadła do rączek. Lata 90.. jest co wspominać. Święta pachniały nieco inaczej, jakby pomarańczami 🙂 Naturalnie wszystko zależy od rodziców, czasu i możliwości. Z całą pewnością jednak samodzielnie zrobiony kalendarz jest o wiele kreatywniejszą opcją, która może stać się pretekstem do rodzinnego wieczoru.

A Ty jaki kalendarz zastosujesz na ten rok?

Dodaj komentarz